Tiedote RKs:n jäsenille

Tiedote kokoontumisten peruuttamisesta toistaiseksi

RKs:n hallitus on tehnyt 16.3.2020 päätöksen seuraavien tapahtumien peruuttamisesta vallitsevan koronaepidemian vuoksi:

  • 22.3.2020 studiovuoro ja malllinohjauskoulutus
  • 2.4.2020 kevätkokous ja jäsentapaminen

Kevätkokous on pidettävä seuran sääntöjen mukaan 31.5 mennessä. Seuran hallitus tekee ajankohdasta uuden päätöksen myöhemmin. Samoin huhtikuun kuukausikilpailu, jonka aiheena on hauras, toteutetaan myöhemmin .

Noudatamme kokoontumiskäytänteissä annettuja ohjeita ja ilmoitamme yhteisten tapahtumien uusista ajankohdista myöhemmin.

Lisäys 15.4.2020:
Kaikki henkilökohtaiset tapaamiset ja tapahtumat on peruttu kevään ajaksi. Kevätkokous pyritään järjestämään verkon välityksellä. Jäsenille on lähetetty tarkemmat tiedot näistä jäsenkirjeellä 7.4.2020.

RKs:n hallitus

Pysyvä linkki tähän artikkeliin: https://raumankameraseura.fi/tiedote-rksn-jasenille/